Jezus powiedział do swoich uczniów: "Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim,
ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie
nic nie możecie uczynić. (J 15,5)

Co gasi światło?

Msze dla przedszkolaków w Aulii (tzw. Małym kościółku), są bardzo inspirujące dla maluchów. Zamieszczamy krótkie relacje, które mamy nadzieję zachęcą młodych rodziców, by ich dzieci skorzystały. Pomimo zdawałoby sie ogólnego harmideru, dzieci poznają zasady liturgii, nowe piosenki i inne dzieci, by potem odnaleźć się łatwiej w dużym kościele z grupą poznanych przyjaciół. Ostatnio mamy piękne czytania, które pozwalają ks. Wojciechowi rozwinąć piękne kazania.

W nawiązaniu do Ewangelii ksiądz wyjaśnił, że to my jesteśmy światłem świata i solą życia. Światło przesłania zazdrość, przemoc, kłamstwo - wypisane na korcu (garnku) - to wtedy chowamy naszze światło i nie nie oświetla naszego życia.
A zupa bez soli nie smakuje. Nie da się jej zjeść i szybko się psuje. My, chrześcijanie, jesteśmy solą ziemi. To dzięki nam ludzie widzą, jak można pięknie żyć z Bogiem i jak wartościowe jest to życie. Dzięki naszemu świadectwu ich życie też staje się pełniejsze ;) jak zupa smaczniejsza, dzięki soli.

Drugi Policzek:

Kiedy żyjemy z Bogiem i według Jego przykazań, gdy naprawdę Go pokochamy, to pozostajemy spokojni, nawet radośni nawet, gdy ktoś chce nas skrzywdzić. Nie oddajemy krzywdy. Nadstawiamy drugi policzek, a ten, kto nas skrzywdził nie tylko przestaje nas krzywdzic, ale może nawet nas pocałować w ten policzek. Bo nie oddajemy krzywdy i w ten sposób dajemy szansę drugiej osobie zmienić się. Ciocia Ewa zarażała wszystkich swoją radością i malowała wszystkim noski na czerwono. Z ciocią Sylwią odegrały scenkę, w której pokazały, że nawet ktoś zdenerwowany, kto dąży do konfrontacji i chce skrzywdzić - uderzy, to gdy da mu się szansę nie oddając mu, to może poczuć nasze przebaczenie i zupełnie zmienić swoją postawę. Może nawet pocałować nadstawiony drugi policzek. ;)