Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim cnotom nie ma Prawa. (Ga 5,23)

Pascha - Pan jest już Blisko :)

Gotuj z Ks. Robertem !
          Składniki:
     -  500g twarogu półtłustego lub tłustego (u mnie półtłusty)
     - 3 żółtka     -  150g cukru
     -  2 łyżeczki cukru waniliowego
     -  130m1 słodkiej śmietany 30- 36%
     -  130g masła
     -  50g migdałów
     -  50g rodzynek
     -  50g kandyzowanej skórki pomarańczowej

Sposób przygotowania:

Kapusta oczyszczająca ks. Roberta

Ostatnio było dużo na słodko… Więc dziś dla wymęczonych świąteczno-noworocznym menu proponuję oczyszczenie ;)   Kapusta oczyszczająca!
Dieta kapuściana to jednocześnie dieta oczyszczająca - odciąża żołądek, odtruwa wątrobę, usprawnia trawienie. Działa moczopędnie i dzięki temu pomaga organizmowi pozbyć się toksyn. Dieta kapuściana to doskonały wstęp do odchudzania.

Bliny pani Eleonory

bliny ziemnaczane        Choć bliny kojarzą nam się przede wszystkim z kuchnią naszych wschodnich sąsiadów, gdzie stały się daniem narodowym, korzenie tych wypieków mogą sięgać znacznie dalej. Badacze przekonują, że Słowianie wypiekają bliny przynajmniej od VIII wieku. Danie to nie wymaga ani wymyślnych składników, ani zbyt wiele czasu, ani też niezwykłych talentów kulinarnych. Bliny są doskonałe na przyjacielskie spotkania, rodzinne obiady i kolacje. Nie należy się spodziewać wodotrysków i szału w samych blinach. W końcu to mąką czy ziemniaki i jajka, smaki znane z placków i naleśników.

Gotuj z ks. Robertem

Gotuj z ks. Robertem smile          Rozpoczynamy nowy dział na naszej stronie, który patronuje znany ekspert ks. Robert. Zamieszczamy tu ciekawe przepisy, prostych i łatwych do wykonania potraw naszych parafian. Nasi mieszkańcy pochodzą z różnych stron, więc mamy okazję poznać ciekawe często nieznane potrawy. Jest okazja się podzielić, by rozwinąć bogactwo swojej kuchni.

Mamy zimę więc - Serniczek na zimno

Odwiedza nas: