"Czas się wypełnił
i bliskie jest królestwo Boże.
Nawracajcie się
i wierzcie w Ewangelię!" (Mk 1, 12-15)

Boże finanse a jedność małżeńska

Szczęść Boże
Nazywamy się Monika i Janek, jesteśmy małżeństwem od 15 lat, mamy 4 dzieci. W DK jesteśmy od 14 lat.
Pomiędzy 16 a 23 lipca 2017 braliśmy udział w rekolekcjach tematycznych "Jedność małżeńska, a finanse". Rekolekcje były bardzo bogate w treści, a temat bliski na pewno wszystkim małżeństwom. Finanse w bardzo łatwy sposób stają się powodem do nieporozumień. Uporządkowanie ich może być źródłem jedności i zgody, tak potrzebnych i wartościowych w małżeństwie. 

Czytaj więcej...

Jaki powinien być dobry mąż i żona

Warto posłuchać ks.bp. Grzegorza Rysia:

. O wartości rodziny i tym jak Bóg ufa człowiekowi, że przekaże wiarę... w rodzinie.
. Jaka jest wielka wiara Boga w człowieka?
. Bóg też zaprosił nas do swojej rodziny.
    Jak na to odpowiadamy?

Czytaj więcej...

Skąd Mam Wiedzieć, że to TEN?

W zeszłym tygodniu, na babskiej posiadówce, moja dobra kumpela zapytała: ‘Skąd mam wiedzieć że to Ten?’.

Wiele z nas się nad tym zastanawia. Szczególnie kiedy czujemy, że on może zadać TO pytanie w każdej chwili. Albo kiedy już powiedziałyśmy ‘tak’; przygotowania do ślubu ruszyły pełną parą, a my ciągle się wahamy…

Nie ma nic dziwnego w tym, że dopadają nas wątpliwości. W końcu to jedna z najważniejszych decyzji jaką podejmiemy w życiu (jak dla mnie, druga najważniejsza). Decyzja, która prawdopodobnie zmieni bieg naszego życia i której nie powinno się podejmować pod wpływem emocji.

Czytaj więcej...

Nie bądź tabletowym rodzicem

To Kampania „Mama, tata, tablet” prowadzona przez Fundację Dzieci Niczyje powstała z myślą o rodzicach dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Akcja przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, jak tablety czy smartfony. Autorzy kampanii wskazują jednocześnie kiedy i jak udostępniać media elektroniczne z pożytkiem dla rozwoju najmłodszych.

Warto zobaczyć! Czyta Krystyna Czubówna. :)

Czytaj więcej...

Rodzice, błogosławcie swoje dzieci!

      Rodzice są bramą wieczności dla swych dzieci, zaś Boże błogosławieństwo zawsze spływa na nas przez ojca i matkę mówił, kiedyś w naszej parafii egzorcysta ojciec Bogusław Jaworowski MSF (misjonarz świętej rodziny). Biblii napisane jest, że „błogosławieństwo ojca i matki ma tak wielką moc, że potrafi uzdrawiać, potrafi wprowadzać pokój w serce dziecka”. Nie rezygnujmy z tego daru, którego możemy tak hojnie udzielać. Również ks. Robert na mszy dla przedszkolaków uczył jak my błogosławić z serca dzieciom, a jak dzieci - rodzicom.

Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz[malpa]diecezjagdansk.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl