Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim cnotom nie ma Prawa. (Ga 5,23)

Ogłoszenia parafialne

Obóz Goodcamp już 1-8 Lipca.

          Witajcie i na obóz wbijajcie.
Przez niesamowite 7 dni czeka Cię tu mnóstwo dobrej zabawy na świeżym powietrzu , dobrych emocji, wartościowych treści oraz przede wszystkim żywej relacji z Bogiem i ludźmi, którzy są w Nim zakochani.
Jest to miejsce , w którym nowe wyzwania motywują do osiągania rzeczy niemożliwych, w którym można rozpocząć lub odnowić relację z Bogiem, życie w Kościele, modlitwę i czytanie Słowa Bożego, ewangelizację a także święte życie i marzenia o Niebie.
Zapraszamy na tegoroczną edycję Good Camp obozów dla młodzieży 8-15 lipca 2018 w wieku 12-17 lat. Zapisy już ruszyły. Szczegóły i kontakt na WWW.GOODCAMP.PL

 

Ogłoszenia parafialne

 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018

1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie w kościele o g. 17.30, a o g. 20.30 przy kapliczce Matki Boskiej.
2. Jutro święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła - drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. o g. 7, 7.45, 9.30 i 18.

Rekolekcje w Licheniu „ PIĘKNO ŻYCIA Z MARYJĄ ”

 REKOLEKCJE DLA POSZUKUJĄCYCH MARYJNYCH INSPIRACJI ŻYCIA
Głosi ks. dr Janusz Kumala MIC
Pielgrzymka autokarowa: 08.06.18 – 10.06.18 (3 dni )
08.06.18 godz. 8.20 wyjazd z Dworca Gdańskiego /  godz. 9.00 wyjazd z Pruszcza Gdańskiego ( parking przy kościele )
10.06.18 godz. 17.00 wyjazd z Lichenia

Pielgrzymko-wycieczka do Medziugorie

      Ksiądz Marian organizuje latem wyjazd do Medjugorie. Dlaczego taka forma?

«My biskupi, po trzyletnim komisyjnym studium akceptujemy Medziugorje jako miejsce pątnicze, jako sanktuarium to znaczy, że nie mamy nic przeciwko, jeżeli ktoś czci Matkę Bożą w sposób zgodny z nauką kościoła i wiarą... dlatego pozostawiamy tę sprawę dalszym badaniom. kościołowi się nie spieszy»
Kościół jeszcze nie uznał tych objawień, które trwają ponad 35 lat, ale świadectwa wielu pątników pokazują liczne owoce duchowe takich wyjazdów.

Poniżej zamieszczamy program ramowy i szczegółowe rady jak się przygotować:

Ofiara na konto

W związku z zainteresowaniem dziesięciną i stałymi miesięcznymi ofiarami parafian, podajemy numer konta parafii aby to umożliwić.
Dlaczego na konto ... wyjaśniam poniżej:

Godny strój w kościele

    Wiele osób uważa, że nie ma znaczenia, w co się ubierzemy, ważne abyśmy w ogóle do kościoła przyszli. Nie mogę się z tym zgodzić. „Przyjacielu, jakżeś tu wszedł nie mając stroju weselnego” (Mt 22,12). Czytając te słowa Ewangelii Świętego Mateusza, mamy świadomość, że odnoszą się do czegoś więcej niż stroju. To dusza ma być przygotowana na spotkanie z Bogiem. Ma być godna tego zaszczytu. Czy jednak strój nie jest ważny? Skoro Jezus posłużył się takim przykładem, to znaczy, że to, w co jesteśmy odziani też ma swoje znaczenie. Strój oddaje nasz stosunek do rangi wydarzenia. Inaczej ubierzemy się na spotkanie towarzyskie, a inaczej na oficjalną uroczystość w gronie ludzi, którzy oczekują od nas szacunku. 

Niestety, dziś coraz trudniej o wyczucie co jest stosowne na konkretną okazję.

Sprzęt medyczny

Jeśli potrzebujesz sprzęt medyczny ...
W związku z Centrum Ochotników Cierpienia w naszej parafii staramy się pomagać wzajemnie w racjonalnym wykorzystaniu sprzętu medycznego. Pochodzi on zwykle od przyjaciół naszej parafii i innych chorych, którzy po wykorzystaniu przekazują dla innych potrzebujących. Chodzi głównie o kule, wózki, łóżka itp urządzenia które w sytuacjach awaryjnych, /wypadek, złamanie, choroba/ są pilnie potrzebne.
Sprzęt ten wypożycza Ks Proboszcz.

Ty też możesz ...

 


Zapraszamy !
Jeżeli jesteś chętny(a) do współpracy ...

koniecznie skontaktuj się z administratorem strony (adres w stopce). Masz dobre pomysły na zmiany - napisz!

             

 

Studium Języków Obcych

Katolickie Studium Języków Obcych w Pruszczu Gdańskim przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ogłasza zapisy na kursy:
  • języka angielskiego,
  • niemieckiego,
  • francuskiego,
  • włoskiego
  • i hiszpańskiego
dla dzieci (od wieku przedszkolnego), młodzieży i dorosłych w roku szkolnym 2017/18


NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl