Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Przeciw takim cnotom nie ma Prawa. (Ga 5,23)

Jaś Mela - O ufności

       To ciekawe świadectwo o wierze, miłosierdziu i pokonywaniu własnych słabości.

Mówi o swojej wierze i jak ją przeżywa w swoim codziennym zmaganiu.
Może i ty podejmiesz takie wyzwania?

Ten film powstał w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Na Adwent Ryś

      Nowy łódzki abp Grzegorz Ryś w adwencie głosi rekolekcje. Zamieszczamy do posłuchania jego konferencję o duchowości, o kościele i pochwale ludowej duchowości. Jest też o konsumpcjonizmie duchowym, o ryzyku ucieczki przed zaangażowaniem i sprowadza na ziemię konkretem miłosierdzia. Jak odnaleźć w sobie wyobraźnię miłosierdzia, o której mówi św. JPII?

Po prostu trzeba to posłuchać. :)

Mocny film o różańcu w działaniu

         13 maja 2017 roku mija 100 lat od objawień w Fatimie w których Maryja ukazała się trójce dzieci. w Fatimie Maryja, zachęcając do odmawiania różańca, podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem? Do kin wchodzi właśnie film "Teraz i w godzinę śmierci" opowiadający o tym, jak modlitwa różańcowa zmienia świat. 

Wielka epicka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez wielu modlitwa – modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe…

Jak czytać Pismo Święte ?

      Ks. Prof. Waldemar Chrostowski w prosty ale obrazowy bo z przykładami wyjaśnia jak to zrobić, by rozumieć. Biblia jest jak muzyka, jest żywa gdy ją słyszymy. Umiejętność czytania Pisma Świętego wcale nie jest łatwa. Posłuchajmy, to praktyczne rady człowieka, który osobiście przeczytał Biblię kilka razy w tym po hebrajsku, łacinie i grecku. Warto posłuchać ... a może nawet przeczytać. :) 

Chata na post - idź do kina !

ŁZY... BÓL... POKORA i ZASKOCZENIE
to właśnie ten film, gdzie tragedia zderza się z wiecznością. 

Piękna opowieść o tym, jak Bóg przychodzi do nas, gdy tkwimy w smutku. Można zobaczyć w kinie, można też przeczytać książkę.

Gościmy

Odwiedza nas:

1
gości

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: biuro@pruszcz.diecezja.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl