"Czas się wypełnił
i bliskie jest królestwo Boże.
Nawracajcie się
i wierzcie w Ewangelię!" (Mk 1, 12-15)

Na Adwent Ryś

      Nowy łódzki abp Grzegorz Ryś w adwencie głosi rekolekcje. Zamieszczamy do posłuchania jego konferencję o duchowości, o kościele i pochwale ludowej duchowości. Jest też o konsumpcjonizmie duchowym, o ryzyku ucieczki przed zaangażowaniem i sprowadza na ziemię konkretem miłosierdzia. Jak odnaleźć w sobie wyobraźnię miłosierdzia, o której mówi św. JPII?

Po prostu trzeba to posłuchać. :)

Czytaj więcej...

Jak czytać Pismo Święte ?

      Ks. Prof. Waldemar Chrostowski w prosty ale obrazowy bo z przykładami wyjaśnia jak to zrobić, by rozumieć. Biblia jest jak muzyka, jest żywa gdy ją słyszymy. Umiejętność czytania Pisma Świętego wcale nie jest łatwa. Posłuchajmy, to praktyczne rady człowieka, który osobiście przeczytał Biblię kilka razy w tym po hebrajsku, łacinie i grecku. Warto posłuchać ... a może nawet przeczytać. :) 

Czytaj więcej...

Chata na post - idź do kina !

ŁZY... BÓL... POKORA i ZASKOCZENIE
to właśnie ten film, gdzie tragedia zderza się z wiecznością. 

Piękna opowieść o tym, jak Bóg przychodzi do nas, gdy tkwimy w smutku. Można zobaczyć w kinie, można też przeczytać książkę.

Czytaj więcej...

Mocny film o różańcu w działaniu

         13 maja 2017 roku mija 100 lat od objawień w Fatimie w których Maryja ukazała się trójce dzieci. w Fatimie Maryja, zachęcając do odmawiania różańca, podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem? Do kin wchodzi właśnie film "Teraz i w godzinę śmierci" opowiadający o tym, jak modlitwa różańcowa zmienia świat. 

Wielka epicka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez wielu modlitwa – modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe…

Czytaj więcej...

Przełęcz Ocalonych - warto zobaczyć

       Jeśli chcesz wspólnie z rodziną przeżyć wspaniałe emocje warto się wybrać na ten film. Oczywiście, dzieci to raczej młodzież, bo jeśli reżyser Mel Gibson, to będą pełnokrwiste realne obrazy, ale temat wiarygodności deklaracji i ojcowska trudna miłość to poważne tematy. 

A po filmie okazja, by porozmawiać o tym co jest w życiu ważne: Jakie miejsce powinna zajmować wiara, ale czy mogę ją pokazać innym? To dla młodych jest bardzo ważne, bo może jednak ujawnić się, że ojcu na mnie zależy...

Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz[malpa]diecezjagdansk.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl