Chrystus Jezus istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi.
(Flp 2,6)

Pierwsze soboty miesiąca - Fatimska droga ocalenia

Nabożeństwo wynagradzające w pierwsze soboty miesiąca otrzymaliśmy z Fatimy, wezwała nas do tego Najświętsza Maria Panna, przez siostrę Łucję.

„Widzieliście piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników. Bóg chce je uratować, Bóg chce rozpowszechnić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie”. „Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty”. Matka Boża, Fatima, 13 lipca 1917 r.

W naszej parafii dopełnieniem tego nabożeństwa jest Apel Jasnogórski o g. 21.

Warunki nabożeństwa pierwszych sobót – co jest wymagane, aby uczynić zadość prośbie Matki Bożej?  Wzbudzając intencję wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi należy:
1. przystąpić do spowiedzi św. (w pierwszą sobotę lub wcześniej),
2. przyjąć komunię św.,
3. odmówić jedną część różańca św.,
4. odprawić 15 minutową medytację, rozmyślając o tajemnicach różańcowych.

Zobacz, posłuchaj, przyłącz się:  Przypomnijmy tę historię:

Siedem lat po zakończeniu fatimskich objawień Matka Boża zezwoliła Siostrze Łucji na ujawnienie treści drugiej części tajemnicy fatimskiej. Jej przedmiotem było nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. 10 grudnia 1925 r. objawiła się Łucji Maryja z Dzieciątkiem i pokazała jej cierniami otoczone serce. Dzieciątko powiedziało: "Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał". Maryja powiedziała: "Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewdzięczność stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą komunię świętą, odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia".

Dlaczego pięć sobót wynagradzających?
          Przypomnijmy sobie intencje związane z nabożeństwem pierwszych sobót. W jednym ze swych Siostra Łucja pisze o tym, co zostało jej objawione.

"Córko moja - powiedział Jezus - chodzi o pięć rodzajów zniewag, którymi obraża się Niepokalane Serce Maryi:

• obelgi przeciw Niepokalanemu Poczęciu,
  • przeciw Jej Dziewictwu,
  • przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu,
  • obelgi, przez które usiłuje się wpoić w serca dzieci obojętność,
  • wzgardę, a nawet nienawiść wobec nieskalanej Matki,
  • bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach."