Chrystus Jezus istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi.
(Flp 2,6)

Rodzice - Obraz Boga

Apostołowie pytali Jezusa: "Pokaż nam Ojca"

Na tę mszę dzieci przyniosły piękne obrazki, na których przedstawiły Boga.
Ks. Robert dopytywał się autorów o symbolikę tych obrazów. "Dlaczego Bóg jest taki wielki?" ... Odpowiedź dziecka:"Bo kocha" zbija z nóg swoją głębią. A serce ze znakiem nieskończonej miłości na jednym z obrazków wyjaśnia wszystko.
Zobaczmy również inne obrazki, które stworzyły dzieci w wieku od kilku do ok 8 lat.

Było też słowo do rodziców, że jesteście pierwszym obrazem Boga, które dziecko poznaje.
To wszystko co widzi w domu: miłość, cierpliwość, szacunek wzajemny, chęć wysłuchania - tak widzi Boga i relację z nim. Jeśli jest to autentyczne, dziecko rozpoznaje to bezbłędnie. To wielkie dla nas zobowiązanie.
Tylko z Bogiem to możliwe.
_______________
Naukowo opisane jest to przez Stanisława Tokarskiego w artykule "Kształtowanie się obrazu Boga i jego wpływ na relacje interpersonalne"
na stronie: www.psychologia.net.pl
Autor jest psychologiem, psychoterapeutą, doktorem nauk humanistycznych w zakresie psychologii, adiunktem Katedry Psychologii Religii Instytutu Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.