"Czas się wypełnił
i bliskie jest królestwo Boże.
Nawracajcie się
i wierzcie w Ewangelię!" (Mk 1, 12-15)

I niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2018

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o g. 17.

2. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w g. 8 - 18 w auli Domu Katechetycznego.

3. W piątek Droga Krzyżowa: o g. 8, po południu o g. 17 dla dzieci, o g. 18 dla dorosłych (po mszy św.) i o g. 19.30 dla młodzieży.

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. zapraszamy na mierzenie alb w sobotę do Domu Katechetycznego od g. 9 do 10 w sali nr 4.

5. Kurs katechetyczny dla młodzieży pracującej i dorosłych przygotowujący do Sakramentu Bierzmowania, rozpocznie się w przyszłą niedzielę w parafii bł. Michała Kozala o g. 14.

6. Za tydzień rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Nauki będzie głosił o. Tymoteusz Górecki ze Zgromadzenia Pocieszycieli z Getsemani, a za dwa tygodnie odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Przy wyjściu prosimy wziąć kartkę z programem rekolekcji dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych.Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji.

7. Ojciec św. ogłosił najbliższy piątek Dniem Modlitwy i Postu w intencji pokoju, szczególnie za mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego. Pisze: "Zwracam się z apelem, byśmy w swoim sumieniu, przed Bogiem, zadali sobie pytanie:"Co mogę uczynić dla pokoju?".

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę samolotową do Izraela i Jordanii. Termin 8-15.04. Koszt 3650 zł+15 dolarów. Informacje w zakrystii u ks. Mariana.

9. Organizujemy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Górce Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej w sobotę przed Niedzielą Palmową 24 marca.

10. Parafia organizuje też pielgrzymkę autokarową do Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Krakowa i Częstochowy. Termin: 10-12 maja. Zapisy u ks. Mariana.

11. W przedsionku kościoła jest świeża prasa katolicka. W "Gościu Niedzielnym" rekolekcje z o. Pio - dziś o spowiedzi. Jest też mowa o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego. Można też nabyć dwumiesięcznik "Galilea", w podtytule "Pismo święte bez tajemnic". Dzisiejszy numer poświęcony jest pustyni, a w nr tym m.in. artykuł naszego ks. Andrzeja.

12. Przy wyjściu prosimy, by każda rodzina nabyła skarbonkę Caritas za 1 zł i przez cały Post zbierała jałmużnę wielkopostną. Zrezygnuj w Wielkim Poście z konkretnej przyjemności, złóż ofiarę do skarbonki. Skarbonki te przyniesiemy do kościoła w Wielkim Tygodniu.

13. Od dzisiaj, oprócz naszego organisty, pana Ryszarda Beksińskiego, będzie też grać na mszach i nabożeństwach pani Ewa Rytel, prof. Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie organów. Pani Ewa jest naszą parafianką.

14. Zmarli śp. Janusz Maraszek, l. 67 z ul. Przy Torze
Edward Cichosz, l. 93 z ul. Grunwaldzkiej.
Wieczny odpoczynek....

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz[malpa]diecezjagdansk.pl